Teksti suurus
Reavahe suurus
Kontrastsus

Menüü
Rae vald

Taotluste esitamise ja menetlemise infosüsteem

Tere tulemast Rae valla iseteeninduskeskkonda!

Rae valla iseteeninduskeskkonnas on võimalik koostada taotlusi digitaalselt nii era- kui juriidilise isikuna. Taotluste esitamiseks on vaja end identifitseerida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil ja taotluste esitamisel valida vastav isik (era- või juriidiline). Iseteenindus keskkond kiirendab menetlemise protsessi ja vähendab vigaste taotluse arvu. Taotluste esitamine elektrooniliselt on mugav, kiire ja lihtne!

Selleks, et pakkuda kodanikele sobivaid teenuseid, saada infot alaealiste laste kohta ja vähendada menetlemis aega on iseteenindusel ühenduvus Rahvastikuregistri, Pereregistri ja Äriregistriga. Kasutaja sisenemisel tehakse päringud turvaliselt üle X-Tee antud infosüsteemidesse ja tagastatakse teile sobivad teenused. Iseteenindusse logides, annate nõusoleku nende päringute tegemiseks.

Esitatatud taotlused registreeritakse automaatselt Rae Vallavalitsuse dokumendiregistris (DHS).

 

Taotluste esitamine

Taotluse koostamiseks ja esitamiseks iseteeninduskeskkonnas olete end identifitseerinud iseteeninduskeskkonda sisenemisega. Digiteeritud taotluste esitamine on etteantud vormi ja riiklikest registritest päritud andmete abil lihtne ja kiire. Esitatud taotlus saadetakse teile kinnituseks Teie e-postiaadressile ja seda on võimalik igal ajal kontrollida ka iseteeninduskeskkonnas. Tänu esitatud taotluste ajaloole on taotlusi võimalik korduvesitada.

Taotluste kiiremaks menetlemiseks palume hoida kontaktandmed ajakohased. Isikuandmete vaatamis- ja muutmisvõimaluse leiate "MINU ANDMED" menüüpunktist. 

NB! Rae vallavalitsuse iseteeninduses ei ole võimalik esitada muudes riiklikes registrites kogutavaid taotlusi või aruandeid (EHR, Arno, EHIS jms.).

 

Taotluste menetlemine

Iseteeninduskeskkonnas esitatud taotlustest ja nende menetluskäigust saate ülevaate menüüribal olevast rubriigist “MINU ANDMED. Taotlus registreeritakse dokumendihaldussüsteemis ja suunatakse otse taotluse eest vastutavale ametnikule edasiseks toimetamiseks. Taotlustele vastatakse üldjuhul hiljemalt 30 tööpäeva jooksul

 

Andmekaitse

Rae vallavalitsuse iseteeninduskeskkonna taotluste käsitlemisel lähtume riiklikust "Isikuandmete kaitse seadusest".  Kliendi andmeid kasutatakse sihtotstarbeliselt kliendi poolt esitatud taotluste menetlemiseks ja taotlusest tulenevate toimingute läbiviimiseks ning ei ole esitatavad kolmandatele osapooltele. Kliendi kohta teostatakse automaatpäringud riiklikest andmebaasidest kliendi nõusolekul taoltuste mugavamaks täitmiseks ning taoltuste menetlusprotsessi kiirendamiseks. Juhul, kui klient ei ole nõus iseteeninduses kogutavate andmete edastamisega Rae vallavalitsusele taotluste menetlemiseks, siis on kliendil võimalus esitada taotlused ka vallavalitsuses kohapeal paberkandjal.