Kasutajad

Allikas: Dogre WIKI

Kasutajate alamenüü
Käesolev menüüpunkt on kättesaadav süsteemi administraatorile ja on mõeldud DOGRE kasutajate seadistamiseks. Valides menüüst Seaded, avaneb aken Haldamine.

Klikates Kasutajad-lahtris avaneb süsteemis registreeritud kasutajate nimekiri, kus on toodud kasutaja kasutajanimi, pärisnimi, viimati kasutamise aeg ja koht; kustutatud kasutajate kohta veel vastav märge:

Kasutajate nimekiri

Kasutaja lisamine

Gruppisse lisamine

Uue kasutaja saab süsteemi lisada nupuga 37.PNG, mis avab lehe Uus kasutaja. Sellel lehel tuleb täita kasutaja andmete jaoks mõeldud lahtrid. Tärniga (*) tähistatud väljad on kohustuslikud ehk need tuleb kindlasti täita (vastasel juhul kasutajale antakse veateade ja kasutaja lisamise katkestatakse). Lisamise lõpetab 18.PNG, mis suleb ka lehe.


Sellisel kasutajal pole mingeid õigusi, ega sisuliselt ka võimalust töötada. Õiguste lisamiseks tuleb kasutajate nimekirjast klikiga kasutajanimel avada selle kasutaja leht. Kasutajale õiguse andmiseks tuleb lehe allosas jaotuses Grupid valida ripploendist õigus ja akna taga vajutada nuppu 37.PNG. Õiguse eemaldamiseks tuleb vajutada vastava grupi rea taga Dogre-man-4.PNG.

DOGRE võimaldab kasutaja autentimist kasutades oma isikukoodi ja parooli, mida administraator peab määrata enne kasutaja sisse logimist. Selleks tuleb avada konkreetse kasutaja lehe ja leida seal plokki "Parool". Parooli tuleb sisestada kaks korda erinevatesse lahtrisse, et vältida vigu. Parooli määramine lõpetab 18.PNG-nupp väljade järel.


Parooli määramine
(Mitte)aktiivsena kasutaja märkimine
Kui kasutaja on (ajutiselt) töölt lahkunud, siis saab samal lehel märkida ta mitteaktiivsete kasutajate nimekirja. Selleks tuleb klikiga märkida lahter Kustutatud ning vajutada lahtri järel 24.PNG. Kasutaja nimekirja taastamiseks tuleb linnuke klikiga eemaldada ja vajutada 24.PNG. Taastatud kasutaja saab oma endised õigused.
Personaalsed tööriistad
Nimeruumid
Variandid
Toimingud
Navigeerimine
Kasutajad
Liigitusskeemid
Loendurid
Metaandmed
Dokumendid
Otsingud
Tööd
DVK
Abitegevused
Tööriistad