Dokumentide registreerimine

Allikas: Dogre WIKI

Enne dokumendi registreerimist tuleb menüüst Sisukord valida vajalikku toimikut, kuhu lisatakse uus dokument. Nupp 37.PNG tabeli kohal avab akna Uue dokumendi registreerimine.


14.PNG


Lehe ülaservas hüpikaknas tuleb määrata toimik, kuhu uus dokument lisatakse. Valikuks pakutakse ainult neid toimikuid, kuhu konkreetsel kasutajal on õigus dokumente lisada. Registreerimisandmetesse on kantud registreerimise aeg ja registreerija. Dokumendi number kantakse lahtrisse automaatselt pärast toimiku valimist.

NB! Kui toimikul puudub loendur, siis need andmed ei kanta.


16.PNG


Dokumendi üldandmetesse tuleb sisestada dokumendi looja ja pealkiri.

17.PNG


Dokumendi sisu (kokkuvõte) trükitakse või kopeeritakse vastavasse lahtrisse. Kui toimik on avalik, kuid dokument pole üldiseks kasutamiseks, siis tuleb märkida Juurdepääsupiirang (Dokumendi mallis peab see metaandme väli aktiivne olema). Esiteks, tuleb määrata juurdepääsupiirangu tähtaega. Teiseks, selgitus ehk juurdepääsupiirangu alus. Kui piirang on vaidlustatud, siis on vaja ka sisestada tühistamise andmed.

Dogre-error-2.PNG


Kui juurdepääsupiirang on peal, siis õigusteta kasutaja dokumendi sisu ei näe. Avaliku vaate osas väljad on nähtavad vaid siis, kui juurdepääsupiirang on kehtestatud.

Dokumendi fail leitakse lahtri taga asuva Browse või Choose file nupuga (sõltub bauserist). Sisestamise lõpetab 18.PNG. Kui lisamine oli ekslik, siis 19.PNG tühjendab kõik lahtrid.

Dogre-man-2.PNG

Süsteemis on olemas metaandme väli "Dokumendi vorming". Digitaalse vormingu puhul saab täita vormingu tüüpi. Valides "digitaalne", avaneb kõrvale valik failiformaate.

NB! Dokumendi kohta nõutavate andmete hulk sõltub toimikust, kuhu dokument kantakse. Nt võib veel andmetes olla saabumise aeg ja viis, vastamistähtaeg, vorming jms.

Kui dokumendil on määratud dokumendi kehtivusaeg, siis aja möödudes paneb süsteem automaatselt kehtiv - ei. Kui kehtivusaeg on tulevikus, siis aja kättejõudmisel paneb süsteem automaatselt kehtiv - jah. Kui kehtivusaega ei ole (või kehtivusaeg on alatine), siis automaatselt midagi ei muudeta.

Kui lisatav dokument on vastuseks mingile varem sisestatud dokumendile, siis saab ta ka vastusena registreerida. Selleks tuleb kõigepealt leida ja avada algdokument.

Personaalsed tööriistad
Nimeruumid
Variandid
Toimingud
Navigeerimine
Kasutajad
Liigitusskeemid
Loendurid
Metaandmed
Dokumendid
Otsingud
Tööd
DVK
Abitegevused
Tööriistad