Dokumendi mallid

Allikas: Dogre WIKI

Sisukord

Milleks on dokumendi mallid?

45.PNG
Dokumendi mallid on mõeldud väljade määramiseks, mis näidatakse vormis, loetelus või otsingus. Dokumendi mallide seadistamine toimub menüüs Seaded ning Dokumendi mallid.


Lisamine

Dokumendi malli lisamiseks on nupp 71.PNG. Edasi tuleb sisestada malli nimetust (see lahter on kohustuslik) ning linnukesega märkida vajalikud väljad.

Dokumendi malli näidatakse:

Näiteks: Kui kasutajale on vajalik näidata Registreerimise aega otsingus, siis selleks tuleb teha linnuke veerus O ja Registreerimise aeg real. Linnukesi, mis on tehtud süsteemi enda poolt ei saa kasutaja kustutada.

Dokumendi alusfail on doc/odt fail, kus on ära tähistatud bookmarkidega erinevad kohad dokumendil, nt. saaja nimi ja aadress on üleval paremas nurgas, sisu on keskel, saatja on sisu all. Ja kui dokumendil on alusfail, saab teha Dogre dokumendile "eksport", mis võtab siis aluseks selle alusfaili ja paigutab Dogre dokumendi metaandmed õigesse kohta.

72.PNG


Ärge unustage andmeid salvestada!

Muutmine

94.PNG
Loodud dokumendi malli saab muuta klikates tema pealkirjal. (Seaded > Dokumendi mallid > Pealkiri).

Nupp "dokumendi vaade" viib uuele lehele, kus saab muuta valitud metaandmete järjekorda. Metaandme liigutamiseks tuleb klikata vajaliku suunaga noolel. Kui salvestamine õnnestus, siis kasutaja näeb teade "Malli andmed salvestatud". Järjekord muutub dokumendi vaatamisel ja muutmisel, otsinguvormis, dokumentide loetelus ja loetelu ekportimisel.

142.PNG

Kustutamine

Kustutada malli saab klikates X vastava malli rea taga.

95.PNG


Kustutamise ajal antakse kasutajale teade: OK kinnitab kustutamist, CANCEL - tühistab.

89.PNG

Personaalsed tööriistad
Nimeruumid
Variandid
Toimingud
Navigeerimine
Kasutajad
Liigitusskeemid
Loendurid
Metaandmed
Dokumendid
Otsingud
Tööd
DVK
Abitegevused
Tööriistad